איך מפצחים דוח מהירות

איך מפצחים דוח מהירות? נהיגה במהירות מופרזת היא אחת מעבירות התנועה השכיחות ביותר בקרב נהגי ישראל. מידי שנה משטרת ישראל רושמת אלפי דוחות מהירות הכרוכים בקנס כספי ונקודות על פי שיטת הניקוד לעבירות תעבורה. כמן כן, בהתאם לחומרת העבירה יתכן כי תקבלו הזמנה לדין ועונשים נוספים. 

במאמר זה נעסוק בשאלות כמו כמה זה דו“ח על מהירות מופרזת, דוח מהירות בתקופת נהג חדש ו איך מתגוננים במשפט עם עבירות מהירות עם מצלמה.  כמובן זהו מידע כללי ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם עו“ד דיני תעבורה. 

ברמת העיקרון המשטרה בוחנת את עבירת המהירות על פי המהירות שנרשמה. כלומר ככל שהמהירות גבוהה יותר ביחס למהירות המותרת – כך גם העבירה יותר חמורה. גם השאלה האם העבירה נעשתה בדרך עירונית או שאינה עירונית משחקת תפקיד. 

לצורך קביעת המהירות המשטרה משתמשת באמצעים טכנולוגיים הכוללים מד מהירות לייזר, ראדר מסוג דבורה ומצלמות מהירות הממוקמות בשולי הדרכים ומבצעות עקיפה אוטומטית. 

דוח מהירות בתקופת נהג חדש

דוח מהירות בתקופת נהג חדש

בכל הנוגע לנהגים חדשים, החקיקה והאכיפה מחמירה ייותר. זה תקף לגבי נהיגה במהירות מופרזת, כמו גם לגבי עבירות אחרות כגון נהיגה תחת השפעת אלכוהול, אכיפה מסוכנת ועוד. 

נהג חדש שנתפס על עבירות מהירות צפוי לעמוד למשפט. אם נהג חדש ניגש לחידוש רישיון וסיום תקופת נהג חדש, אך הוא ממתין למשפט תעבורה בגין עבירות מהירות, הוא עשוי להידרש לעבור שוב מבחן נהיגה עיוני. 

כל דוח מהירות שניתן על ידי שוטר או באמצעות מצלמת מהירות ניידת, גם אם אינו כולל נקודות, עשוי להאריך את סטטוס הנהג החדש בשנתיים נוספות. החוק בארץ קובע מערכת של צבירת נקודות המובילה לקורס נהיגה מונעת ובדיקות רפואיות, אלו תקפות לגבי נהגים חדשים כמו נהגים ותיקים. 

לגבי שלילת רישיון נהיגה, כאן האצבע קלה על ההדק. בית המשפט עשוי לגזור שלילת רישיון נהיגה גם על עבירות מהירות ללא נקודות. 

איך מתגוננים בבית משפט עם עבירת מהירות עם מצלמה 

אם קיבלתם דוח מהירות בתקופת נהג חדש יש לפנות ל עו“ד דיני תעבורה על מנת לבדוק איך מפצחים דוח מהירות / איך מתגוננים בבית משפט עם עבירת מהירות עם מצלמה. כלומר ניתן למצוא דרך משפטית לביטול האישום או הפחתתו ו/או להשיג עונש מופחת. 

איך מתגוננים בבית משפט עם עבירת מהירות עם מצלמה 

כמה זה דוח על מהירות מופרזת

השאלה כמה זה דוח על מהירות מופרזת מפרידה בין חריגת מהירות בדרך עירונית ודרך שאינה עירונית, וגם מהירות הנסיעה:

בדרך עירונית

חריגה של עד 20 קמ“ש – 250 שקלים ללא נקודות חובה.

חריגה של 21-30 קמ“ש –  750 שקלים ו-8 נקודות.

חריגה של 31-40 קמ“ש: – 1,500 שקלים ו-10 נקודות 

חריגה של 41 קמ"ש או יותר: הזמנה לדין, 10 נקודות ופסילה מנהלית של הרישיון.

בדרך שאינה עירונית:

חריגה של עד 25 קמ"ש: 250 שקלים ללא ניקוד.

חריגה של 25-40 קמ"ש: 750 שקלים ו-8 נקודות.

חריגה של 41-50 קמ"ש: 1,500 שקלים, 10 נקודות. 

חריגה של 51 קמ“ש או יותר: הזמנה לדין, 10 נקודות ופסילה מנהלית של הרישיון.

כמה זה דוח על מהירות מופרזת

איך מפצחים דוח מהירות 

קיבלתם דוח על מהירות מופרזת? אל תמהרו לשלם את הדו“ח. פנו לעו“ד דיני תעבורה על מנת לבדוק את הנסיבות ולראות האם ישנה דרך לבטל את הדו“ח. אנשים רבים שואלים איך מפצחים דוח מהירות, ולצורך כך נדרש עורך דין מומחה לתעבורה אשר יבדוק את הדו“ח, נסיבות המקרה והשתלשלות האירועים. 

יכולות להיות סיבות שונות לביטול הדו“ח, כמו למשל אי מלוי דוח מהירות נכון, או אפילו התיישנות של המקרה (אם עברה שנה מאז שהוגשה הבקשה להישפט ועדיין לא התקבלה ההזמנה לדין).  

לפעמים כדאי לתת לעורך דין תעבורה לשאת ולתת עם המשטרה על עסקת טיעון. 

בכל מקרה תמיד חשוב לפנות לייעוץ משפטי. עורך דין תחבורה יכול להביא לביטול הדוח, הנקודות, ושלילת הרישיון. חשוב לדעת שבית המשפט יכול לקבוע עונשים החמורים מהדוח המקורי ולכן כדאי לבדוק עם עורך הדין את הסיכויים ולהחליט האם כדאי להגיש בקשה להישפט בבית דין לתעבורה.

איך מפצחים דוח מהירות

עו“ד דיני תעבורה

בכל מקרה של עבירת תנועה, תמיד עומדת בפניכם הזכות לייעוץ וייצוג משפטי. כדאי מאוד לנצל זאת. עורך דין מומחה לדיני תעבורה מכיר היטב את החקיקה, את הפסיקה, כמו גם את הדרכים בעזרתן נתן להפחית או לבטל אישום. כל מקרה הוא בעל מאפיינים משלו ולכן עו“ד מעניק ייעוץ אישי.

אם מדובר בדוח מהירות בתקופת נהג חדש, או ותיק, או כל סוג של עבירות תנועה – פנו לייעוץ משפטי אשר ידאג לאינטרסים שלכם. עורך דין מנוסה יודע איך מבטלים דוח. 

 

איך מפצחים דוח מהירות
מאמרים נוספים באותו נושא:
השאירו פרטים ונחזור בהקדם:
דילוג לתוכן