דוח מעבר ברמזור אדום

אי עצירה ברמזור אדום היא עבירה המעמידה את הסביבה בסיכון גבוה, היא גורמת באחוזים גבוהים לתאונה קשה, מכיוון שרכב בצד אחר של הצומת שהרמזור שלו מורה שאפשר לנסוע, אינו בודק אם הוא יכול לנסוע והוא מתקדם במהירות למרכז הצומת. אי לכך כאמור, הסיכון להתרחשות תאונה בחציית רמזור אדום הוא גבוה מאוד. בגלל החומרה הגלומה בעבירה זו, האמצעים בהם משתמשת המשטרה על מנת לאכוף עבירה זו היא הן באמצעות שוטרים סמויים, מתן דוח מעבר ברמזור אדום הנושא קנס גבוה והן באמצעות מצלמות וכלים נוספים.

דוח מעבר ברמזור אדום – מה הקנס

כניסה לצומת ברמזור אדום יכולה לגרור קנס מרבי בגובה של 1500 ₪, ומעבר לכך גורר מעבר ברמזור אדום נקודות של 10 על חוב הנהג. במקרים חמורים יוכל השוטר אף להחליט על זימון לבית המשפט. לכן, עוד לפני שתיקנסו ותזדקקו לעורך דין, עדיף להתרחק מהסתבכות עם החוק ולא לעבור ברמזור אדום. וכדי שתכירו את הכללים על בורים אנו מביאים לכם את כללי החוק. כללים אלו ישמשו גם לידיעה כללית, שאם נענשתם שלא כדין תוכלו לפנות לעורך דין תעבורה בחיפה על מנת להוריד את הקנס והנקודות או לבטל את הזימון לבית המשפט.

  • כשדולק האור האדום צריך לעצור את הרכב לפני קו העצירה הלבן.
  • כשהאור הצהוב מתחיל להבהב עליכם להתחיל להתכונן לנסיעה, אך עדיין לא לקדם את הרכב.
  • כשמתחלף הרמזור לאור ירוק, חצו את הצומת בבטחה, מומלץ תוך כדי הבטה חטופה לימין ולשמאל, על מנת לוודא שלא מגיע רכב משום כיוון.
  • אם הגעתם למרחק מה מהצומת, והאור הירוק של הרמזור מתחיל להבהב, התכוננו לעצירת הרכב.
  • אם הגעתם לצומת והאור הצהוב מהבהב קצרות – אם עדיין לא עברתם את קו הצומת, עליכם לעצור את הרכב. אם עברתם את קו הצומת, פנו את הצומת במהירות המרבית המותרת.
  • רמזור צהוב מהבהב ממושכות מורה על כך שיש לפעול לפי הוראות זכויות הקדימה של התמרורים. הרמזור אינו פועל כעת.
דוח מעבר ברמזור אדום
קיבלת דוח על מעבר ברמזור אדום? פני אלינו!

מעבר ברמזור אדום נקודות – ציטוט לשון החוק

אם עברתם על החוק וקיבלתם דוח מעבר ברמזור אדום, פנו לעורך דין מחיקת נקודות מומלץ. למשרדנו ניסיון רב במציאת פרשנות מקילה שתטה את הכף לטובתכם. לתועלתכם, אנו מביאים בקצרה את דיני התעבורה סעיף 22 הנוגעים לעניין מעבר ברמזור אדום נקודות, שעליהם אנו מתבססים בין היתר, בייצוג משפטי של מי שנקנס בעבירת תנועה: "האותות הניתנים על ידי רמזור, למעט אור צהוב מהבהב, יהיו עדיפים על כל תמרור הקובע מתן זכות קדימה". על כל בעיה פנו אלינו.

מעבר ברמזור אדום נקודות
קיבלת נקודות על מעבר ברמזור אדום? פנה אלינו!

מה ההוכחה על מעבר ברמזור אדום מצלמה או עדות של שוטר?

כאמור המשטרה נעזרת במצלמות המצלמות את הרכבים העוברים בצומת ברמזור אדום. טכניקת המצלמה מופעלת בעזרת פס מתכת המותקן על הכביש, וכשהרכב עובר על פס זה בעת שהאור האדום של הרמזור פועל המצלמה קולטת את הרכב בעדשתה. ועל מנת להוכיח שהרכב חצה את הצומת ולא רק עבר את קו הצומת המצלמה מצלמת שתי תמונות בהפרש זמן קטן אחת מהשנייה. אם קיבלתם דוח על חציית צומת באור אדום וההוכחה היא – מצלמה המותקנת בצומת, במקרים רבים עדיף להגיש בקשה להישפט.

ההוכחות של המצלמה הן לא תמיד מבוססות ובמקרים רבים בעזרת עורך דין תעבורה עבירות מטען ועוד ניתן לצאת זכאי לחלוטין. זה לא טריוויאלי, אולם אנו ממליצים להתייעץ עמנו על כל מקרה באופן ספציפי, שכן מעבר ברמזור אדום מצלמה מדובר בעבירה הנושאת קנס גבוה וניקוד גבוה. המציאות הוכיחה שלא תמיד במעבר ברמזור אדום מצלמה צודקת…  

מעבר ברמזור אדום מצלמה
הוכחת מעבר ברמזור אדום ע"פ מצלמה איננה חד משמעית!

'לעבור ברמזור אדום', מה העונש הצפוי?

במקרים מסוימים יש לקצין המשטרה, על פי חוק, סמכות לשלול את הרישיון באופן זמני, של הנהג שעבר באור אדום. בנסיבות חמורות ביותר יקבל הנהג הזמנה לדין בבית משפט לתעבורה, שמצדו יכול להשית עליו קנס כספי גבוה או לפסול את רישיונו לצמיתות ואף לגזור עליו מאסר על תנאי או מאסר בפועל. חשוב לדעת שבית המשפט מתייחס באופן אחד לדוח מעבר ברמזור אדום כאשר התרחשה תאונת דרכים ובאופן שונה לעבירה של 'לעבור ברמזור אדום' כאשר לא התרחשה תאונת דרכים. כמו כן אם הנהג כבר הורשע בעבירות תנועה נוספות יוחמר עונשו בהתאם לנסיבות. חומרת העבירה והרקע התעבורתי של הנהג משפיעות על החלטת בית המשפט.

לעבור ברמזור אדום
לעבור ברמזור אדום
דוח מעבר ברמזור אדום 2
מאמרים נוספים באותו נושא:
השאירו פרטים ונחזור בהקדם:
דילוג לתוכן