דיני תעבורה

דיני תעבורה הם דיני מתחום המשפט הפלילי הנוגעים לכל אדם הנוהג ברכב ולהולכי הרגל אשר כפופים להוראות הכתובות בתקנות התעבורה. בשל חשיבותם של דינים אלה והשפעתם על הציבור הרחב בחר המחוקק לייחד לדינים אלה מערכת משפט נפרדת. ההערכאה המשפטית שדנה בנושאים אלה הינה בית המשפט לתעבורה הנמצא בבית משפט השלום.

יש לציין כי אין סמכות ייחודית לבית המשפט לתעבורה וכל עבירת תעבורה יכולה להיות נידונה גם אצל שופט רגיל. בית המשפט משתמש בענישה על מנת למזער תופעות נפוצות בכבישים בישראל כמו נהיגה בשכרות ותאונות דרכים, כאשר המגמה היא להקשיח את החוקים ולבצע ענישה קשה יותר על מנת למגר את התופעה.

עורך דין בתחום דיני תעבורה

עבור עבירות קלות בהן קיבלנו אזהרה, קנס או מספר מועט של נקודות אין חובה לפנות לעורך דין, אך מקרים אחרים יכולים לסכן את הרישיון ואף להוביל לפסילה מיידית. באילו מקרים כדאי לפנות לעורך דין לענייני תעבורה ?

  • צבירת נקודות המובילה לריענון נהיגה או לפסילת רישיון
  • מעורבות בתאונה
  • נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים אחרים
  • נהיגה במהירות מופרזת שעונשה שלילה על תנאי ו/או זימון לבית משפט
  • כל עבירה אחרת הגוררת שלילה על תנאי ו/או שלילה זמנית ו/או זימון לבית משפט

משרד עורכי דין שמעון הרשקוביץ – מומחים בדיני תעבורה

הדבר החשוב ביותר שיש לעשות במידה ונתפסתן באחת מן העבירות הנ"ל היא לפנות לגורם משפטי מוקדם ככל האפשר. קבלת ייעוץ והכוונה משפטית בשלב מוקדם תיידע אתכם בנוגע לזכויותיכם ותמנע מכם לבצע טעויות אשר יכולות להשפיע על גזר הדין הסופי.

משרד עורכי דין שמעון הרשקוביץ ישמח לתת לכם את המעטפת המשפטית הטובה והמקצועית ביותר. סניפינו נמצאים הן בצפון, הן בדרום והן במרכז הארץ. בכל משרד יעמוד לרשותכם צוות עורכי דין מוביל המתמחה בדיני תעבורה לצד ייצוג בתביעות אזרחיות הנוגעות לדיני תעבורה, ייצוג מול הוצאה לפועל כאשר הדבר נוגע לרישיון הנאשם, ייצוג מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועוד.

פנו כעת אל משרד עורכי דין שמעון הרשקוביץ והשאירו את העבודה בידי המומחים.

דיני תעבורה

דיני תעבורה
מאמרים נוספים באותו נושא:
השאירו פרטים ונחזור בהקדם:
דילוג לתוכן