כמה עולה עורך דין תעבורה

השאלה כמה עולה עורך דין תעבורה תלויה בנסיבות המקרה וסוג השירות המבוקש. עורך דין לענייני תעבורה יכול להעניק לכם שירותים שונים כמו: ייצוג בבית משפט לתעבורה, ביטול דוחות משטרה, ערר על החלטות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הורדת רכב מהכביש, התליית רישיון נהיגה ועוד. ישנם מקרים פשוטים, וישנם מקרים מורכבים הדורשים זמן. בהתאם לכך העלויות עשויות להשתנות. הצעד הנבון יהיה להתחיל בפניה טלפונית לא מחייבת ל עו“ד לתעבורה בחיפה. 

במקרים רבים השאלה כמה עולה עורך דין תעבורה נוגעת למקרה שבו זקוקים ל עורך דין תאונות דרכים. במקרים של תאונות דרכים, עורכי דין נוהגים לגבות שכר טרחה המחושב על פי אחוז מסוים מסכום הפיצוי שנקבע לנפגע. בנוסף עורך הדין צפוי לגבות מהלקוח את תשלומי אגרת בית המשפט וההוצאות הכרוכות בניהול התיק. 

שימו לב כי קיימת מגבלה על אחוז שכר הטרחה שגובה עורך דין תאונות דרכים. על פי סעיף 16 לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין קובעת את האחוז המקסימלי שניתן לגבות. 

נכון להיום נקבע שכר הטרחה באופן הבא:

8% (+ מע"מ) מהסכום שהוסכם לשלם לנפגע/ת, אם הושגה פשרה מחוץ לבית המשפט לפני שהוגשה תביעה.

11% (+ מע"מ) מהסכום שהוסכם לשלם לנפגע/ת, אם הושגה פשרה לאחר הגשת תביעה ולפני מתן פסק דין.

13% (+ מע"מ) מהסכום שנפסק לטובת הנפגע/ת, אם ניתנה החלטת שופט לגבי גובה הפיצוי.

מגבלות אלו תקפות לגבי טיפול בתביעות של נזקי גוף לנפגעי תאונות דרכים. אך השאלה כמה עולה עורך דין תעבורה צריכה לקחת בחשבון כי אתם עשויים להזדקק לשירותים נוספים/אחרים שאינם במסגרת תביעת הפיצויים. כמו למשל ייצוג ב תביעות ערר מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים או ייצוג במשפט תעבורה בעקבות תאונת הדרכים. 


כמה עולה עורך דין תעבורה

כמה עולה עורך דין תעבורה

כאשר פונים לעורך דין תעבורה לצורך ביטול דוחות משטרה, שאלת העלות צריכה לקבל נקודת מבט אחרת. יש לעשות שיקולים של עלות מול תועלת. האם באמת כדאי לכם להילחם על דוח של כמה מאות שקלים, כאשר בפועל יעלה לכם יותר עורך דין? ככל הנראה זה לא משתלם, אלא אם כן דוח המשטרה יכול להביא לשלילת רישיון הנהיגה. במקרה זה סביר להניח שכן כדאי להילחם. 

למקרה שחשבתם לחסוך ולהופיע בבית המשפט ללא ייצור משפטי, זה עלול לעלות לכם ביוקר. לא רק שאין לכם סיכוי נגד המערכת, אתם עשויים לגלות שבית המשפט לא רק ידחה את בקשתכם, אלא גם יחמיר את העונש. 

עו“ד לתעבורה בחיפה

אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים, הקדימו לפנות ל עו“ד לתעבורה בחיפה. חשוב מאוד שתדעו כיצד לנהוג, כיצד לענות לחוקר המשטרה וכיצד להילחם עבור הפיצוי המגיע לכם. התנהלות נכונה יכולה לעשות את ההבדל ולהשפיע גם על חומרת הענישה (במידה ואתם אשמים בתאונה) וגם על גובה הפיצויים המגיעים לכם. להזכירכם נושא הפיצויים על נזקי גוף אינו קשור לשאלת האשמה בתאונת הדרכים. 

עו“ד לתעבורה בחיפה מסייע לכם בכל נושאי התעבורה, התנהלות מול המשטרה, משרד הרישוי, המכון לרפואה משפטית, חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי. עורך דין הבקיא בחקיקה ופסקי דין בתחום דיני התעבורה  יכול לחלץ אתכם ממצבים שונים כמו למשל ביטול דוחות משטרה, מחיקת נקודות, עסקת טיעון, ביטול שלילית רישיון ועוד. 

עו“ד לתעבורה בחיפה

עורך דין תעבורה שמעון הרשקוביץ

אין יום שאיננו שומעים במהדורות החדשות ידיעות על תאונות דרכים. נראה שכבר התרגלנו ואנו מקבלים זאת באדישות. לפעמים אנו שוכחים כי ברגע אחד חיים של משפחה שלמה יכולים להיהרס. בתור משרד המעניק ייצוג לנפגעי תאונות דרכים, ולא אחת פוגש לקוחות במיטות בתי החולים, אנו מכירים את הצד האישי והסיפור הכואב מאחורי הסטטיסטיקות. למעשה נדיר למצוא אנשים שלא היו מעורבים בתאונות דרכים או מכירים אנשים שהיו מעורבים בתאונות דרכים.

בתור עורכי דין הנלחמים למען זכויותיהם של הנפגעים בתאונות דרכים, חשוב לנו לקרוא לכולם להיות שותפים למלחמה בתאונות הדרכים. הכביש הוא אינו גרש משחקים. בכביש יש לנהוג באחריות. כל אחד מאיתנו חייב לנהוג בזהירות ולכבד את חוקי התנועה על מנת למנוע תאונות. 

אם בכל זאת הייתם מעורבים בתאונות דרכים, אצלו תוכלו לקבל עזרה משפטית. ההתנהלות מול הביטוח הלאומי וחברות הביטוח הפרטיות יכולה להיות מתישה ומייגעת וחשוב שעורך דין תעבורה מומלץ ילחם למענכם.

עקבו אחרינו גם בטויטר

כמה עולה עורך דין תעבורה

עו“ד לתעבורה בחיפה

עו“ד לתעבורה בחיפה
מאמרים נוספים באותו נושא:
השאירו פרטים ונחזור בהקדם:
דילוג לתוכן