נהיגה תחת השפעת אלכוהול

זהו דבר ידוע כי נהיגה תחת השפעת אלכוהול היא מסוכנת. הנהג אמנם מרגיש מאד בטוח בעצמו ומאמין שהוא מסוגל לנהוג כרגיל (ואפילו טוב מהרגיל) אך אל לו להתבלבל – זוהי בדיוק התחושה שהאלכוהול גורם, תחושה אשר אין לה שום בסיס.

בפועל האלכוהול פוגע בשיקול הדעת, בתפיסת המרחב, בתשומת הלב ובזמן התגובה. השפעות אלה יחד עם השפעות שליליות נוספות של האלכוהול מובילות לתאונות רבות, חלקן קטלניות בשל נהיגה במהירות מופרזת או ביצוע עבירות חמורות כמו עקיפה מסוכנת או נסיעה ברמזור אדום – עבירות שהתרחשו כתוצאה מהשפעות האלכוהול.

ענישה על נהיגה תחת השפעת אלכוהול

המשטרה ובית המשפט מתייחסים בחומרה רבה לעבירות תנועה שנעשו תחת השפעת אלכוהול, כאשר עצם הנהיגה תחת השפעת אלכוהול הינה עבירה חמורה בפני עצמה. במידה ונתפסתם נוהגים בשכרות בפעם הראשונה, הדבר עשוי להוביל לשלילה מינימלית של חצי שנה, כאשר ענישה מקסימלית תיקבע בהתאם לרמת האלכוהול בדם ועבירות נוספות שבוצעו. במידה והתרחשה תאונה בעת שהנהג היה שיכור – הוא צפוי לספוג עונש מרבי מן המדינה.

נהגים רבים אשר מקלים ראש בצריכת אלכוהול ונהיגה מוצאים את עצמם חסרי אונים בתום בדיקת הינשוף שקבעה כי הם נהגו תחת השפעת אלכוהול. קצין המשטרה רשאי לשלול את רישיונם במקום ועל הנהג למצוא דרך להסתדר ללא רישיון עד תום המשפט. על מנת לנסות לשנות ולבטל את הפסילה הזמנית כמו גם על מנת להשיג הסדר נוח בבית המשפט תוכלו לפנות אל משרד עורכי דין שמעון הרשקוביץ.

לא הכל אבוד בנהיגה תחת השפעת אלכוהול

גם אם כל הנסיבות לרעתכם והעובדות מצביעות כי ביצעתם עבירה חמורה – אין זה אומר שצריך להרים ידיים. הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם משרדינו ומוטב מוקדם מאשר מאוחר. טיפול מוקדם בתיק יאפשר לפרקליטים לייעץ לכם בנוגע לדרכי הפעולה הנכונות ולהביא להקלות בענישה, הן בענישה הזמנית והן בגזר הדין העתידי. פנו כעת אל משרד עורכי דין שמעון הרשקוביץ ותזכו להגנה משפטית מקצועית, מקיפה ואחראית.

נהיגה תחת השפעת אלכוהול

נהיגה תחת השפעת אלכוהול
מאמרים נוספים באותו נושא:
השאירו פרטים ונחזור בהקדם:
דילוג לתוכן