ע"וד תאונות דרכים

עוד תאונות דרכים מעניק לכם סיוע משפטי בכל מקרה שבו הייתם מעורבים בתאונת דרכים. הסיוע המשפטי נוגע תמיד לעניין הפיצויים; אלו מגיעים לכם ללא תלות בשאלת האשמה בתאונה. גם כאשר תאונת הדרכים היא אשמתכם המלאה, וגם אם זו תוצאה של נהיגה מסוכנת וביצוע עבירות תנועה – אתם עדיין זכאים לפיצויים. גם כאן אתם צריכים עורך דין לענייני תאונות דרכים אשר יילחם למענכם מול הביטוח הלאומי וכל הרשויות על מנת למקסם את הפיצוי המגיע לכם.

במידה ותאונת הדרכים נגרמה באשמתכם, אתם צפויים להגשת כתב אישום, כלומר תביעת תעבורה. במאמר זה נדבר על תביעות תעבורה ועל הקשר בין תאונות דרכים לבין הבדיקות של המכון הרפואי משרד הרישוי.

עוד תאונות דרכים

תביעות תעבורה

תביעות תעבורה הן תביעות פליליות המוגשות במקרה של ביצוע עבירות תנועה. הן מתנהלות בדרך כלל בפני בית הדין לתעבורה, אך מקרים של עבירות תנועה חמורות (או ערעורים) יתנהלו בפני בית המשפט המחוזי.

ישנם שני מקרים בהן מוגשות תביעות תעבורה – המקרה הראשון הוא בעבירות תעבורה שהחוק קובע עבורן זימון חובה לבית המשפט, כמו למשל נהיגה תחת השפעת סמים. המקרה השני הוא בעבירות בהן ישנה ברירת קנס/משפט; בעבירות אלו הנהג בוחר האם להישפט או האם לשלם את הקנס.

במידה והייתם מעורבים בתאנת דרכים נפגעים, אתם צפויים לקבל זימון לבית משפט תעבורה. חשוב לציין שבמקרה זה עליכם לפנות אל עוד תאונות דרכים. ללא עורך דין תעבורה צפון אין לכם סיכוי להתנהל מול תובעי המשטרה ובית המשפט. למעשה ההמלצה הזו תקפה לכל מקרה של תביעת תעבורה. לא אחת ישנם אנשים המגישים ערעור על קנס, ובסוף של דבר בית המשפט מטיל עליהם עונש כבד יותר מהקנס המקורי. כך שתמיד כדאי להתייעץ עם עורך דין בכל מקרה של תביעות תעבורה, מכל סוג.

בהגיעכם למשפט התעבורה יוקרא לכם כתב האישום. השופט ישאל אתכם האם אתם מודים באשמה או כופרים באשמה. במידה והודיתם באשמה, מייד תורשעו ובית המשפט יעבור לשלב קביעת גזר הדין. תובעי המשטרה צפויים לדרוש להחמיר ולקבוע את העונש המקסימלי בחוק. לכן חשוב שעורך דין תעבורה יילחם עבורכם ויציג טיעונים להקלה בעונש.

במידה ואתם כופרים באשמה יפתח המשפט. בשלב זה עורך הדין יכול להעלות טענה מקדמית, כמו למשל טענה להתיישנות העבירה או טענה מקדמית אחרת. בית המשפט יכול לתת לתביעה להשיב טענת נגד, אך ביהמ“ש גם יכול לדחות את הטענה המקדמית. במידה והנאשם כופר באשמה, ואין טענה מקדמית שניתן להציג, יתקיים שלב ההוכחות. תובעי המשטרה יציגו את כל הראיות שעומדות לרשותן, כולל עדים, על מנת להרשיע את הנאשם.

בתום שלב ההוכחות בית המשפט יקבע את פסק הדין, במידה ובית המשפט יחליט להרשיע הוא יקבע גם את גזר הדין.
במידה ובית המשפט הרשיע את הנאשם, ניתן להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי. שימו לב שישנן נקודות שונות בהן עוד דין תאונות דרכים יכול לסייע לכם. כל מקרה הוא ייחודי ודורש בחינת הנסיבות וסיכויי ההצלחה בבית המשפט. למשל יתכנו מקרים בהם עורך הדין ינסה להגיע לעסקת טיעון. בתי המשפט נוטים לקבל את עסקת הטיעון, למרות שאינם מחויבים לעשות זאת.

תביעות תעבורה

המכון הרפואי משרד הרישוי

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא יחידה מנהלית של משרד הבריאות. היחידה עוסקת ברפואה תעבורתית, במטרה למנוע תאונות דרכים הנובעות בשל ליקויים בריאותיים של הנהג. נהגים עשויים לקבל הזמנה לבדיקות של המכון הרפואי משרד הרישוי בנסיבות שונות, תאונות דרכים הן רק אחת מהסיבות.
גופים שונים מחויבים לדווח על נהגים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, זה כולל גם רופאים. למשל אם אתם סובלים מבעיה בריאותית אשר עלולה לפגוע בכשירותכם לנהיגה, הרופא המטפל מחויב לדווח זאת למרב“ד, והם יבצעו את בדיקת הכשירות. במקרה שבו הייתם מעורבים בתאונות דרכים המשטרה מחויבת לדווח זאת למכון הרפואי ואתם צפויים לקבל הזמנה לבדיקה רפואית. גם עברייני תנועה מודעים מדווחים על ידי משרד הרישוי והם יוזמנו לבדיקה.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מגיש את המלצותיו לרשות הרישוי, והם יקבעו האם לשלול את הרישיון. רשות הרישוי נוטה לקבל את המלצות המרב“ד כפי שהן, דבר שיכול להעמיד אתכם בנסיבות לא נעימות של שלילית רישיון.

ניתן להגיש ערעור על החלטות המרב“ד. חשוב לעשות זאת באמצעות עורך דין תעבורה. ההליך לא פשוט, אך עורך הדין צריך לבחון את נסיבות המקרה ולראות האם ישנם נימוקים היכולים לערער על ההחלטה של המכון.

המכון הרפואי משרד הרישוי

עוד תאונות דרכים

במידה והייתם מעורבים בתאונת דרכים, הצעד הנבון יהיה לפנות לעורך דין לענייני תאונות דרכים. גם אם מדובר אך ורק בתביעת נזיקין, שאינה כרוכה ב בתביעות תעבורה, עדיין העניינים עשויים להיות מורכבים ומתישים. בעזרת עוד תאונות דרכים תוכלו להתנהל ביעילות ולהבטיח כי תקבלו את הפיצוי המרבי. זאת ללא תלות בשאלת האשמה.
במידה ותאונת הדרכים היא תוצאה של עבירת תנועה, זהו מצב משפטי מסובך. העונשים עשויים להיות כבדים מאוד, ובמקרים מסוימים אף כוללים מאסר בפועל. לכן חשוב מאוד לפנות לעזרה משפטית.

במשרד עורכי דין שמעון הרשקוביץ נעניק לכם את כל הסיוע המשפטי. כל מקרה הוא ייחודי ועלינו לבחון את הנסיבות על מנת לגבש את האסטרטגיה. עורך הדין ילחם עבורכם בתביעות הפיצויים, וגם בבית משפט תעבורה במידת הצורך.

עקבו אחרינו גם בטוויטר

עוד תאונות דרכים
מאמרים נוספים באותו נושא:
השאירו פרטים ונחזור בהקדם:
דילוג לתוכן