עורך דין תאונת דרכים 

לצערנו התרחיש שבו תזדקקו ל עורך דין תאונת דרכים הוא תרחיש די סביר. מידי יום מתרחשות תאונות דרכים בכבישי הארץ ורחובות הערים, חלקן אפילו קטלניות. אם לא עברתם תאונת דרכים אתם בוודאי מכירים מי שעבר תאונה. מדובר באירוע טראומתי ביותר, אירוע שבו ישנו פציעות גוף, נזק לרכוש, נכות, אבדן ימי עבודה ואף מוות. עורך דין תעבורה חיפה הוא הכתובת לפנות אליה במקרה של תאונת דרכים. 

על מנת לסייע לנפגעי תאונות הדרכים, נחקק בישראל חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. חוק זה נועד להבטיח פיצוי עבור נזקי גוף שנגרמו עקב נזקי גוף. חוק זה מבטיח לכל נפגע פיצוי על נזקי הגוף, ללא תלות בשאלת האשמה בתאונה. המטרה של החוק היא לאפשר לכל נפגע להשתקם ולחזור לשגרה. 

עורך דין תעבורה נתניה

את מי תובעים לאחר תאונת דרכים?

במידה והתרחשה תאונת דרכים עם נזקי גוף, כל נהג ונוסע ברכב, רשאי לתבוע לתבוע את חברת הביטוח שבה הוא מבוטח. שימו לב שתאונת דרכים יכולה לערב גם הולכי רגל או רוכבי אופניים, במקרים אלו עליהם לתבוע את הפיצויים מחברת הביטוח של הרכב שפגע בהם.

ישנם מקרים בהם הפגיעות מתרחשות במסגרת תאונת פגע וברח. למשל מקרה שבו נהג רכב פגע ברוכב אופניים ונמלט מהמקום. כמובן שבמקרים אלו המשטרה תעשה את כל המאמצים לאתר את הנהג פוגע ולמצות איתו את הדין, אך בינתיים לא ניתן להותיר את הנפגע ללא פיצוי. מסיבה זו ישנה קרן מיוחדת לפיצוי נפגעו תאונות דרכים ”קרנית“. 

קרנית היא תאגיד ציבורי שהוקם מכוח חוק הפיצויים. המטרה של הקרן היא להעניק פיצוי לכל מי שאין באפשרותם לתבוע את החברה המבטחת. קרנית מעניקה פתרון למצבים של תאונות פגע וברח, נהגים ללא רישיון, נהגים שהפרו את תנאי הפוליסה או שאין להם פוליסת ביטוח חובה כנדרש בחוק. 

האם תאונת דרכים נחשבת לתאונת עבודה

תאונה דרכים יכולה להיחשב כתאונת עבודה במידה והתרחשה בדרך לעבודה, במהלך העבודה או בחזרה. זהו הבדל משמעותי. במקרה שתאונת הדרכים עונה להגדרה של תאונת עבודה, אתם יכולים לתבוע לא רק את חברת הביטוח אלא גם את הביטוח הלאומי. 

מקרה של תאונת דרכים בעבודה יכול להיות מורכב מבחינת הפיצויים. חברת הביטוח תנסה לקזז את סכום הפיצויים מכיוון שהיא לוקחת בחשבון את הפיצויים שאתם צפויים לקבל מהביטוח הלאומי. לכן חשוב מאוד להיעזר ב עורך דין תאונת דרכים שיסייע לכם להילחם על זכויותיכם. 

עורך דין תאונת דרכים – פיצויי לנפגעים

נושא הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הוא אינו מדע מדויק. ישנן ועדות רפואיות אשר בוחנות פרמטרים שונים לצורך קביעת גובה הפיצויים. הקריטריונים הנבחנים הם חומרת נזקי הגוף שנגרמו בעקבות התאונה, אבדן ימי העבודה יחדיו עם אבדן כושר ההשתכרות העתידי, ההוצאות הרפואיות בעת התאונה וההוצאות הרפואיות בעתיד, אחוזי הנכות ועוד. במקרה של מוות בני משפחתו גם כן זכאים לפיצוי וכאן לוקחים בחשבון את גילו, מידת התלות וההשפעה על בני המשפחה, השכר שלו בטרם התאונה וכו‘. על מנת למקסם את הפיצויים חשוב להתנהל בעזרתו של עורך דין מומחה לתאונות דרכים. 

עורך דין תאונת דרכים 

מה עושים לאחר תאונת דרכים ואיך זה קשור לפיצויים?

לאחר תאונת דרכים ישנם כמה דברים חשובים שצריך לעשות. אלו יכולים להיות הבסיס לתביעת הפיצויים שתוגש בהמשך ולכן חשוב להקפיד על כל הפרטים . 

  1. החליפו פרטים – יש להחליף את הפרטים עם נהג הרכב הפוגע וכל כלי הרכב המעורבים בתאונה. זה כולל את פרטי הנהג, מספר הרישיון, סוג הרכב ופוליסת הביטוח. 
  2. עדים – אם ישנם עוברי אורח או נהגים אחרים שהיו עדים לתאונה, בקשו את פרטיהם. עדותם יכולה להיות חשובה מאוד לביסוס הקייס המשפטי שלכם. 
  3. תיעוד הנזקים – השתמשו במצלמת הטלפון הנייד על מנת לצלם את התאונה ולתעד את הנזקים מזוויות שונות. צלמו את נזקי הרכב, נזקי הגוף, נזקים שנגרמו לאובייקטים בסביבה וכל מה שרלוונטי. 
  4. פנו לקבלת טיפול רפואי – גם אם תאונת הדרכים לא דרשה הזמנת אמבולנס ופינוי לבית חולים, עדיין חשוב לפנות לטיפול רפואי. תאונת דרכים עשויות לגרום לפגיעות אורתופדיות אשר אינן מופיעות באופן מיידי. אתם עשויים לחוות אותן בהמשך כאשר רמות האדרנלין יורדות. אם לא תפנו לבדיקה רפואית, תתקשו להעלות טענות בהמשך. חשוב שתתעדו את כל המסמכים הרפואיים.
  5. פנו ל עורך דין תאונת דרכים – כבר ברגעים הראשונים של התאונה כדאי לפנות ל עורך דין תעבורה חיפה. אלו עשויים להיות רגעים מלחיצים מאוד. כדאי לפנות אל עורך דין לתעבורה אשר יוכל להנחות אתכם בקור רוח מהם הצעדים שעליכם לעשות. 

עורך דין תעבורה חיפה

הייתם מעורבים בתאונת דרכים? זהו הזמן לפנות ל עורך דין תעבורה חיפה על מנת לקבל סיוע משפטי. עורך הדין יכול לסייע לכם להתנהל מול חברת הביטוח ומוסדות הביטוח הלאומי. תאונת הדרכים יכולה גם לגרור זימון לבית משפט תעבורה, בדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועונשים כבדים. חשוב לקבל עזרה משפטית מקצועית. אם הוזמנתם למשפט, שלא תחשבו להגיע ל משפט תעבורה ללא עורך דין.

עקבו אחרינו גם בעמוד הפייסבוק

 

מאמרים נוספים באותו נושא:
השאירו פרטים ונחזור בהקדם:
דילוג לתוכן