עורכי דין נהיגה בשכרות

במאמר זה עורכי דין נהיגה בשכרות מסבירים לכם את כל מה שצריך לדעת על הנושא של נהיגה תחת השפעת אלכוהול. אך ראשית כל חשוב להבהיר כי כל אדם בר דעת מבין כי נהיגה ואלכוהול אינם הולכים יחדיו. על כולנו לנהוג באחריות – אם שותים לא נוהגים. האלכוהול פוגע בתפיסה החושית, שיקול הדעת ומהירות התגובה שלנו ולכן אין לנהוג תחת השפעת אלכוהול. 

על מנת להילחם בתאונות הדרכים, משטרת ישראל נוהגת לערוך בדיקות פתע ולבקש מנהגים לבצע בדיקת אלכוהול, למשל באמצעות בדיקת ינשוף (מכשיר המודד את אדי האלכוהול באוויר נשוף) במהרה ונתפסתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול אתם צפויים לענישה מחמירה. ואם הייתם מעורבים בתאונת דרכים תחת השפעת אלכוהול, זה רק הולך ומסתבך. אם נתפסתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול, כדאי שתפנו במהירות להתייעצות עם עורך דין לענייני תעבורה; אתם צפויים להגשת כתב אישום חריף.

עורכי דין נהיגה בשכרות

אלכוהול ונהיגה – כמה מותר

השאלה שתמיד שואלים עורכי דין נהיגה בשכרות היא כמה אלכוהול מותר לשתות? האם בירה אחת או צ‘ייסר אחד זה בסדר? החקיקה והמשטרה אינה מתעסקת בכמה כוסות בירה מותר לכם לשתות. האלכוהול עשוי להשפיע על כל אחד בצורה אחרת, ישנם אנשים רגישים יותר ורגישים פחות, אבל גם זה לא מעניין את המשטרה. המשטרה עושה דבר פשוט, היא  בודקת את אדי האלכוהול הנפלטים בנשימה או את רמת האלכוהול בדם. אם הכמות שנמצאת גדולה מ 290 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף, או 50 מיליגרם אלכוהול ב 100 מ“ל של דם – זו נהיגה בשכרות.

ואם אתם נהגים חדשים, נהגי רכבים כבדים, נהגים צעירים מתחת לגיל 24 או נהגי רכב ציבורי – איתכם המשטרה מחמירה יותר. אם בדיקת הנשיפה הראתה יותר מ 50 מיקרוגרם, זוהי נהיגה בשכרות.

שימו לב שגם קיים איסור על שתיית משקה אלכוהולי בזמן הנהיגה, זו נחשבת לנהיגה בשכרות ללא תלות בכמות ששתיתם ובתוצאות הבדיקה. 

מה העונש הצפוי על נהיגה בשכרות?

במידה ונתפסתם נוהגים בשכרות, אתם תעברו שימוע בפני קצין משטרה. בסמכותו של הקצין לפסול את רישיון הנהיגה למשל 30 יום (פסילה מנהלית) ולתפוס את הרכב ל 30 יום. 

במקביל אתם צפויים לקבל הזמנה לבית דין תעבורה. על פי סעיף 29 לחוק התעבורה, העונש המינימלי לנהיגה בשכרות הוא שלילת רישיון למשך שנתיים, כמו כן ישנו רישום של 10 נקודות על פי שיטת הנקודות הנהוגה בישראל. ואם נתפסתם בשנה הקודמת על עבירה דומה, העונש מוכפל. הדבר יכול להיות חמור במיוחד עבור נהגים חדשים; אם אתם נהגים חדשים, שלילת רישיון לתקופה של יותר משנה משמעותה איבוד רישיון הנהיגה – כלומר תצטרכו לחזור למבחן המעשי והעיוני ובתוספת בדיקות מרב“ד (המכון הרפואי לבטיחות בדרכים).

אם הוזמנתם לבית הדין לתעבורה, חשוב להגיע מיוצגים על ידי עורכי דין נהיגה בשכרות. משפט תעבורה ללא עורך דין הוא דבר חסר סיכוי.

נהיגה בשכרות פסקי דין

פסקי הדין העוסקים בנהיגה בשכרות מלמדים אותנו על הגישה המחמירה של המשטרה ובתי המשפט לגבי כל הנושא של נהיגה בשכרות. אך מצד שני הם מראים לנו כי גם התנהלות המשטרה עומדת למבחן. בדיוק כפי שיש חוקים התקפים על הנהגים ישנם גם חוקים ונהלים התקפים לגבי השוטרים ואופן ביצוע בדיקות האלכוהול. ואכן ישנם מקרים בהם נהגים זוכו בשל התנהלות קלוקלת של המשטרה.

למשל ישנם מקרים בהם נהגים זוכו, או הושגה עסקת טיעון עם המשטרה, כאשר עורכי הדין הוכיחו כי בדיקות בוצעו שלא לפי הנהלים. ישנם מקרים בהם המשטרה האשימה נהגים בנהיגה בשכרות מכיוון שסירבו לבצע את הבדיקה, אך מבלי להסביר להם שסירוב לביצוע הבדיקה נחשב להודאה באשמה; במקרים שכאלו עורכי הדין הצליחו לפעמים להביא לזיכוי. וזוהי רק טעימה קטנה של המקרים המורכבים בהם אנו פוגשים.

נהיגה בשכרות פסקי דין
נהיגה בשכרות פסקי דין

 

עורכי דין נהיגה בשכרות

למרות שבשום פנים ואופן איננו מעודדים נהיגה בשכרות ואנו מגנים את התופעה, עדיין כל אדם רשאי לייצוג משפטי. ישנם מקרים רבים בהם הנסיבות אינן כפי שהמשטרה מתארת אותן, או שמשהו אינו תקין בהליך הבדיקה או מכשירי הבדיקה. במידה ועצרה אתכם המשטרה ודרשה לבצע את הבדיקה, יש לשתף פעולה ובמקביל לפנות ל עו“ד תעבורה על מנת לקבל ייעוץ. עורך דין נהיגה בשכרות ייבחן את נסיבות המקרה ויגלה אם ישנם כשלים או נסיבות מקלות אשר יכולות לשחק לטובתכם בבית הדין לתעבורה. 

נתפסתם על נהיגה בשכרות או נהיגה תחת השפעת סמים? עונשים כבדים עומדים על כף המאזניים. שלילה של רישיון היא לא דבר קל בימינו, זה יכול לשתק את החיים שלכם ולפגוע באפשרויות הפרנסה שלכם. לכן חשוב לפנות ל עורך דין תעבורה מנוסה אשר יודע כיצד להילחם עבורכם. 

פנו למשרדי עורך דין תעבורה שמעון הרשקוביץ, לנו יש את הניסיון במקרים מורכבים והתנהלות מול רשויות המשטרה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ובית הדין לתעבורה.

עקבו אחרינו גם בדף הפייסבוק

נהיגה בשכרות פסקי דין
מאמרים נוספים באותו נושא:
השאירו פרטים ונחזור בהקדם:
דילוג לתוכן