עורכי דין תאונות דרכים 

עורכי דין תאונות דרכים יכולים להעניק לכם סיוע רב וחשוב בכל מה שקשור ונגזר מתאונת הדרכים. חשוב להגיד שבעצם מדובר ב עורך דין תעבורה המסייע לכם בכל נושאי התעבורה, ולא רק בנושא תאונות דרכים. אך בהקשר של תאונות דרכים אתם עשויים למצוא את עצמכם מתמודדים עם תביעות מול חברות הביטוח והביטוח הלאומי, בדיקות כשירות לנהיגה המתבצעות על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. ובמקרים מסוימים הגשת כתב אישום וזימון לבית משפט השלום לתעבורה. 

כל מקרה הוא שונה וייחודי, אך תמיד מדובר בהליכים בירוקרטיים ומשפטיים שלא תצליחו לצלוח לבדכם. לכן חשוב לקבל את הייצוג המשפטי ההולם מידי עורכי דין לענייני תעבורה. 

בית משפט השלום לתעבורה 

תביעות לביטוח הלאומי

על פי החוק כל נפגעי תאונות הדרכים זכאים לפיצוי. שאלת האשמה בתאונת הדרכים היא סוגיה נפרדת אשר אינה קשורה לפיצויים. כתוצאה מתאונת הדרכים עשויים להיגרם לכם נזקים בריאותיים, אבדן ימי עבודה, פגיעה ביכולת ההשתכרות, נכות ועוד. בהתאם לכך מגיעים לכם פיצויים. אך בשעה שאתם מזועזעים מתאונת הדרכים ואולי אפילו נמצאים באשפוז בבית חולים, הביטוח הלאומי (כמו גם חברות הביטוח) עשויים להערים קשיים רבים. אתם זקוקים לעורך דין תעבורה אשר יעניק לכם ייצוג ויאפשר לכם לקבל את מלוא הזכויות המגיעות לכם. 

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הידוע בתור המרב“ד הוא יחידה מנהלית של משרד הבריאות. היחידה עוסקת ברפואה תעבורתית והיא נועדה למנוע תאונות דרכים הנגרמות בשל ליקויים בריאותיים של הנהגים. המכון מתעסק באיתור מוקדם של ליקויי בריאות, כולל ליקויים נפשיים. 

ישנם גופים רבים החייבים לדווח למרב“ד, כמו למשל רופאים, ובעקבות כך אנשים מקבלים זימון לבדיקת כשירות נהיגה. אחד הגופים הוא משטרת ישראל. נהג אשר היה מעורב בתאונת דרכים צפוי לקבל הזמנה לבדיקה במרב“ד.  המכון יבצע את האבחון ויעביר את המלצתו לרשות הרישוי, דבר אשר יכול להסתיים בשלילת רישיון הנהיגה! 

במידה וזו הייתה ההחלטה, אתם יכולים לפנות לוועדת ערר, אך חשוב לפנות לייעוץ משפטי. פנו ל עורכי דין תאונות דרכים, להם יש את הכלים לבחון את נסיבות המקרה ולראות מהן אפשרויות הפעולה. 

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

בית משפט השלום לתעבורה 

בכל מקרה של תאונת דרכים המשטרה חוקרת את נסיבות התאונה. במידה וישנם פצועים קשה או הרוגים, המשטרה תשלח גם בוחן תנועה. החוקר יבדוק את נסיבות התאונה, וזה כולל גם חקירה של המעורבים ועדי הראייה. המסקנות של חקירת המשטרה יכולות להיות הבסיס להגשת כתב אישום והזמנתכם לדין ב בית משפט השלום לתעבורה. 

כבר בזירת התאונה מגיעה לכם הזכות לפנות ל עורך דין תאונות דרכים. כל דבר שתאמרו יכול לשמש נגדכם. ובהתחשב בלחץ הנפשי ברגעים שלאחר תאונת הדרכים אתם עשויים להגיד הרבה דברים שאינם מדויקים ואינם משחקים לטובתכם. לכן חשוב לממש את הזכות לייעוץ משפטי כבר ברגעים הראשונים. 

במידה וקיבלתם זימון לבית משפט תעבורה, חשוב מאוד שתגיעו עם עורך דין לענייני תעבורה. גם אם זו אשמתכם, עדיין מגיע לכם ייצוג משפטי. ללא עורך דין אין לכם סיכוי נגד המערכת. עורך הדין יכול לסייע לבנות את ההגנה המשפטית, להפחית אישומים ועונשים ולסייע לקבל את ההסדר הטוב ביותר עבורכם. לפעמים אפילו כדאי להגיע להסדר טיעון. בית דין לתעבורה יכול לפסוק עונשים הכוללים קנסות, שלילת רישיון נהיגה ואף מאסר בפועל.

במקרים רבים עורך הדין יזמין בוחן תנועה פרטי על מנת לגלות כשלים באיסוף הראיות או טעויות שנעשו בעבודת המשטרה. בדיקה שכזו יכולה למוטט את כתב האישים ולהיות הבסיס להגנתכם המשפטית.

עורכי דין תאונות דרכים 

עורכי דין תאונות דרכים 

אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים, מהרו לפנות לעזרתם של עורכי דין תאונות דרכים. אלו הם אינם רגעים קלים, במיוחד כאשר מדובר בתאונות דרכים עם פצועים או חס וחלילה הרוגים. אתם אינכם במיטבכם ברגעים אלו, אך בכל זאת ישנם עניינים משפטיים ומנהלתיים שצריך לקדם. עורך דין מומחה לתאונות דרכים יסייע לכם להתמודד מול הגופים השונים. 

אתם מוזמנים לפנות למשרדינו ולקבל שירות אישי ומקצועי. עו"ד שמעון הרשקוביץ מומחה לדיני תעבורה, זהו עיסוקו המקצועי בתור עורך דין והוא נחשב למומחה בתחום. הוא מכיר את המערכת ויש לו ניסיון רב בהתנהלות מול המשטרה, ועדות ערר של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, חברות הביטוח ובתי המשפט לתעבורה. 

עקבו אחר פרסומי המשרד גם בפייסבוק

עורכי דין תאונות דרכים 
מאמרים נוספים באותו נושא:
השאירו פרטים ונחזור בהקדם:
דילוג לתוכן