פסילת רישיון

פסילת רישיון לא נוגעת רק לעברייני תנועה גדולים אשר עוברים על החוק באופן תדיר. יתכן ומדובר גם בטעות חד פעמית אשר נבעה מחוסר ריכוז והיסח הדעת. לכולנו קרה מצב בו הכביש היה ריק והרגשנו כי הדבר המתבקש הוא לנסוע במהירות גבוהה מן המותר, אך במידה ותפסה אותנו מצלמת מהירות או מצלמת לייזר של המשטרה אנחנו צפויים לקבל קנס, נקודות ולעיתים אף פסילת רישיון –זאת בהתאם למהירות בה נסענו, בהתאם למהירות המותרת באותו כביש, בהתחשב בקיומן או אי קיומן של הרשעות קודמות ובהתאם לשיקול דעתו והחלטתו של השוטר באותו רגע.

פסילת רישיון – סוגי פסילות

החוק מגדיר באילו מקרים רישיונו של הנהג יפסל וכן לכמה זמן. ישנן מספר סוגי פסילות :

  • פסילה על תנאי – ניתנת לרוב בתור אזהרה . פסילה על תנאי אופיינית למקרים בהם הנהג נתפס נוהג במהירות גבוהה מעל המותר או מבצע עבירת תנועה בעלת מידת חמורה קלה-בינונית.
  • פסילה לפרק זמן קצר או לתקופה ממושכת – מתרחשת כאשר הנהג צבר נקודות או נתפס על עבירות תנועה דוגמת נהיגה במהירות רבה מעל המותר, נהיגה בשכרות, מעורבות בתאונה ועוד. משך הפסילה תלוי בסוג העבירה, הרשעות קודמות ומעמדו של הנהג (נהג חדש / צעיר / וותיק).
  • פסילה לצמיתות – במידה והנהג ביצע עבירה חמורה ביותר הוא עלול לקבל פסילת רישיון לצמיתות. רישיונו של נהג יכול להיפסל לצמיתות בשל גרימת מוות שהתרחשה בעקבות נהיגה ברשלנות או תחת השפעת אלכוהול וסמים אחרים.

לפסילת רישיון פנו לעו"ד שמעון הרשקוביץ

במידה וקצין המשטרה החליט לשלול את רישיונכם לתקופה מסוימת – אין זה אומר שהמילה האחרונה נאמרה. החלטות אלה ניתנות לשינוי, קיצור ואף לביטול על ידי עבודה משפטית נכונה.

משרד עורכי דין שמעון הרשקוביץ יהיה שם בשבילכם על מנת להחזיר אתכם לכביש בהקדם האפשרי. מתוך ההבנה כי רישיונו של האדם הוא אחד הדברים החשובים לו ביותר – אנו עושים מאמצים עילאיים על מנת להשיג את ההסדרים הטובים ביותר עבור לקוחותינו. שירות אישי, ניסיון רב שנים, אמונה בצדקת הלקוח והסתכלות על התמונה הרחבה הם שמאפשרים למשרדינו לתת מענה מקיף ואיכותי לכל בעיה.

פסילת רישיון

פסילת רישיון
מאמרים נוספים באותו נושא:
השאירו פרטים ונחזור בהקדם:
דילוג לתוכן