קנס משטרה

הכול על תשלום קנס משטרה וכן על תשלום דוח, כיצד מגישים בקשה לביטול קנס משטרה וכיצד מגבירים את הסיכוי שתאושר הבקשה לביטול דוח משטרה.

מאת: עורך דין תעבורה בצפון במשרדנו

קנס משטרה ואיך מבטלים אותו

לפני שנכתוב על ביטול דוחות, נכתוב מעט מידע על הפרוצדורה הבסיסית של תשלום קנס משטרה. תשלום של קנס משטרה על עבירת תנועה כגון מי שנתפס במצלמה רמזור אדום, ניתן לבצע באתר הממשלתי תחת הקישור אכיפה, חוק וממשל, לאחר מכן נכנסים לגביית קנסות ומכאן ל'תשלום קנסות תעבורה'. ניתן לשלם קנס משטרה בצורה מקוונת באותו אתר. העדכון של מצב הדו"ח אינו מתבצע מידית אלא לאחר הקליטה במאגר הממוחשב של המשטרה. אם יש חוסר התאמה בגובה הקנס בין הכתוב לבין מה שהמשטרה גובה בפועל, מה שכתוב במאגר המשטרה הוא מה שקובע. גם לעניין ריביות והצמדה מה שקובע הוא התאריך הרשום במאגר המשטרתי.

בדרך כלל מועד תשלום דוח הוא 60 יום מעת נתינתו, לאחר מכן כבר מאוחר.

קנס משטרה
רוצים לבטל קנס משטרה? פנו אלינו!

משטרה תשלום דוח

כמה מילים על תשלום דוח: דוחות תעבורה ומקרים של השבתת רכב צריך גם לשלם… תשלום דוח שנרשם בגלל עבירת תנועה וכדומה כגון דוחות שניתנו על אי ציות לרמזור אדום וכדומה, ניתן לשלם באופן מקוון. כל מי שקיבל הודעה על קנס יכול לבצע את התשלום דרך האינטרנט. דוח שהתקבל על אי ציות לרמזור אדום ניתן לשלם לאחר 60 יום מעת קבלת הדוח. אם יום ה-60 יוצא בחג או בשבת ניתן לדחות תשלום דוח ליום שלאחריו. במקביל ניתן להגיש בקשה להישפט תוך 30 יום וכמו כן בקשה לביטול הדוח ניתן להגיש תוך 30 יום.

שימו לב! אם מישהו קיבל דוח על עבירת תנועה כלשהי וביום ה-60 הוא היה צריך להיות בבידוד, אסור לו לצאת לשלם את הקנס למרות שהיום האחרון לתשלום חל באותו יום והריביות יבוטלו אם יוכיח שהיה בבידוד. אם בשל כך נוצרת בעיה מול משרד התחבורה פנו אלינו. 

משטרה תשלום דוח
קיבלתם דוח מהמשטרה? לפני תשלום הדוח דברו אתנו!

הפרוצדורה להגשת בקשה לביטול קנס משטרה

כאמור, אדם שקיבל קנס בשל אי ציות לרמזור או שקיבל דוח תנועה על אי מתן זכות קדימה להולך רגל וכדומה יכול להגיש בעקיפין בקשה לביטול קנס משטרה. כלומר הוא יכול לדחות את הדו"ח על ידי שיבחר להישפט על העבירה שבגינה קיבל את הקנס, בקשה לביטול קנס משטרה תתקבל אם לבקשתו להישפט ישנה סיבה שהחוק מכיר בה ובהתאם לתנאים האמורים בחוק. הסמכות לביטול הקנס במקרה האמור היא בידי התובע שהוסמך על ידי היועץ המשפטי לממשלה. מצד שני אין הוא רשאי לאשר בקשה לביטול קנס משטרה עקב איחור בתשלום הדוח ואף לא להפחית מהקנס, אך הוא יכול לבטל ריביות שהצטברו.

בקשה לביטול קנס משטרה
בקשה לביטול קנס משטרה – איך מגישים אותה?

תנאים לאישור בקשה לביטול דוח משטרה

בקשה לביטול דוח משטרה ניתן להגיש עד 30 יום מיום המצאת הדוח. אם ברצון הנקנס להישפט הוא יכול להגיש בקשה גם עד 90 יום ואז הקנס מתבטל. אדם שהגיש בקשה לביטול דוח משטרה לפי האפשרות הראשונה, כלומר ללא רצון להישפט ובקשתו נענתה בסירוב הוא יכול לבקש להישפט רק תוך שלושים יום מיום קבלת תשובת התובע. אדם שלא הגיש בקשה לביטול דוח משטרה וגם לא שילם את הקנס תתווסף על הקנס תוספת פיגור כפי הקבוע בסעיף 67 לחוק העונשין. בכל מקרה של קנס משטרתי תוכלו לפנות אלינו לייעוץ משפטי מקצועי, מומלץ לפנות אלינו מוקדם ככל האפשר.

בקשה לביטול דוח משטרה
בקשה לביטול דוח משטרה? רק באמצעותנו!
קנס משטרה
מאמרים נוספים באותו נושא:
השאירו פרטים ונחזור בהקדם:
דילוג לתוכן