שאלות ותשובות

ניתן לקבוע פגישת ייעוץ ללא עלות עם עורך דין שמעון הרשקוביץ בדרכים הבאות:
1. טלפון: 04-8700-830
2. נייד: 050-8442-171
3. מייל: [email protected]
4. השארת פרטים באתר.

בוודאי שכן ודבר זה אף מחויב המציאות, קורה לא אחת שנאשמים מורשעים בעקבות הגרסה אותה מסרו ללא התייעצות עם גורם מקצועי, נאשם, אשר גם כך מצוי במצב לחוץ מאוד, אינו יודע על אילו דקויות לעמוד ואיזה דברים יש להדגיש במעמד החקירה על מנת להביא לתוצאה טובה יותר.
עונש המינימום הקבוע בחוק לעבירת נהיגה בשכרות הוא אכן שנתיים פסילה, אך ניתן באמצעות הבנה והכרה של הנהלים השונים ודרך עבודת השוטרים בשטח להביא לתיקון כתב האישום לעבירה קלה יותר ובכך לפסילה קצרה בהרבה ואף לזיכוי מלא.
כן, שוטר יכול לדרוש מנהג לתת בדיקת ינשוף ללא כל דרישה מוקדמת.
חד משמעית כן… הנהג יכול לסרב לבדיקת נשיפון או לבדיקת מאפיינים, אך סירוב לבדיקת ינשוף יביא לכתב אישום בגין סירוב לבדיקת שכרות אשר העונש המינימלי בגין עבירה זו הוא פסילת רישיון נהיגה למשך שנתיים.
על מנת לדרוש מנהג בדיקת שתן לאיתור סמים על השוטר לגבש חשד סביר שכן מדובר בחיפוש לכל דבר ועניין. לעומת זאת בבדיקת שכרות אין כל חובה לגבש חשד סביר טרם הדרישה לבדיקה בינשוף.
קודם כל התייעץ עם עורך דין המומחה בדיני תעבורה, בכפוף לעבירה שבוצעה העונשים בבית המשפט לתעבורה יכולים להיות כבדים ביותר החל מפסילות ארוכות שנים ועד למאסר במקרים קיצוניים.
ישנה חשיבות מכרעת להתייעצות מהירה עם עורך דין מומחה בדיני תעבורה וקבלת הדרכה בסמוך ככל שניתן למועד התאונה, ההתייעצות הראשונית הביאה לא אחת לביטולי האשמות, ביטול פסילות מנהליות או לחילופין קבלת כתב אישום חמור הרבה פחות.
לאחר שקיבלת דרישה ממשרד הרישוי להפקיד את רישיונך בגין צבירת נקודות יש לפנות לייעוץ משפטי על מנת לבדוק האם ניתן לבטל את הפסילה על ידי טיעונים משפטיים או מנהליים.
ניתן להירשם לקורסים של משרד הרישוי באתר האינטרנט של רשת עמל – נהיגה נכונה בכתובת: https://www.amal-nehiga.org.il
ניתן להיכנס לאתר של משרד הרישוי ולהגיש פניה מקוונת: http://rishuy.mot.gov.il/he/driving/points/online-form
השאירו פרטים ונחזור בהקדם:
דילוג לתוכן